Sanatsal Ürün Tasarım ve Biz

Endüstriyel Ürün tasarımı

Endüstriyel Ürün Tasarımı tasarım hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. İster ihtiyaç ister estetik gereksinimleri olsun tasarım hayatımızın bir parçasıdır. Tasarım bulunduğu alan bakımından çok geniş bir yelpazede vardır. Bu yüzden Tasarım Türleri de çoktur.

Endüstriyel tasarım – Ürün tasarımı ; ihtiyaçlarımızı karşılamada bize yardımcı alet, araç gereç, eşya gibi objelerin meyadana gelmesi üretilmesi öncesinde, ihtiyacımızı tam manasıyla karşılaması için ergonomik, görsel yani estetik ve şatış – pazarlama  hedefleri üretim maliyeti gibi etkenleri dikkate alarak  yapılan plan program bütünüdür. Ana omurga nokatası eskiz çizimi, 2d çizim ve 3d modelleme yani üç boyutlu tasarım-çizim modellemedir.

Hesaplama , eskiz, 2d çizim ve  3d modelleme , ergonomi planlama ,bazen şatış pazarlama hedefleri gibi aşamalardan oluşur.

Tasarım örnek vermek gerekirse  Dekoratif bir ürün den tutun Çatal-kaşıktan bir lambaya, bir Bisikletten Uçak tasarımına, bir kapı kolundan ayna çerçevesine, Kahve makinasından güzel bir Bardak yada Fincana, Tabaktan Banyoya seramik ürünlerine hayatımızı kolaylaştıran ve ya sürdürmemizde gerekli olan her türlü objenin meydana gelmesindeki etken Tasarımdır.

Tasarım olmazsa ya ihtiyacı karşılanmaz ya estetik-görsellik bizi tatmin etmez yada ekonomik olarak gereksiz üretim maliyeti yükü olacaktır ve atıl kullanışsız ürün meydana gelecektir.

Tasarım ; bazen bir yüzük bir küpe veya mücevher ile  bedenimizi , bir toka ile saçımızı bazen bir avize ile mobilya ve aksesuarları ile odamızı bazen seramik armatür birlikteliğiyle banyomuzu bazen harika kullanım ve estetiği ile bir çatal bıçakla soframızı bazen güzel bir fincan ya da bardakla masamızı süsler yani evimizi süsler. Bazen güzel bir çekmece kulp ile mobilyalarımız modernleşir süslenir. Böylece bir Tasarım ürününü başka bir tasarım ürünüyle  süslenir. Bir arabayı tasarım sayesinde yine ona ait bir paçayla estetik ve tasarım harikasına dönüştürebilirsiniz , otomotiv parcası adeta aracın süsü haline gelir.

Tasarımın temelinde görsel olarak güzel gösterme , kullanışlılık ekonomiklik en nihayetinde  ihtiyacı tam manasıyala karşılamak yatar. ihtiyaca yönelik olmayan tasarım çizim vb. çalışmalara ise Sanat denir. Tasarımla sanat arasında ince çizgi ihtiyacı karşılamak için yapılıp yapılmamasıdır.

Ürün Tasarımın en zirvesi ise Sanatsal güzellik ihtiva edecek şekilde  ihtiyacı karşılayacak ürün ortaya koymaktır.


www.bycengiztoplu.com da sanatsal Mücevher ve Endüstriyel tasarım Ürün tasarım gereksinimleriniz SANATSAL bakış açısıyla karşılanır.

Hayalleriniz Gerçeğe Dönüşür.

Gerçek olan ise hayattır.

Tasarım eşittir Süslemektir.

Tasarımlarımızla hayatınızı süsleyelim.


www.bycengiztoplu.com Sanatsal Mücevher ve Endüstriyel Ürün Tasarımı 0555 735 64 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat